Běh Oty Pavla

17. září 2022

Běh pro radost pro děti i dospělé

Vyhlašujeme, a tímto srdečně zveme. všechny sportovní nadšence na první ročník Běhu Oty Pavla, který se uskuteční 17. září se startem i cílem Na Babkách u buštěhradských rybníků.

Běh je určen pro všechny, kteří mají chuť sportovat a překonávat sami sebe, bez ohledu na výkonnost nebo věk. Platí otřepané „není potřeba vyhrát, ale zúčastnit se“. Takže se není třeba obávat, že nejste příliš trénovaní či zkušení. Těšíme se na všechny, kdo si troufnou a mají chuť si protáhnout kostru.

Naplánovány jsou tři trasy pro všechny kategorie. Pro sváteční běžce jsme připravili okruh 6km, na který si mohou troufnout i zdatnější děti. Trénovanější běžci mohou pokořit okruh dlouhý 12km. A ti nejodvážnější si mohou troufnout na půlmaratón – zlatý okruh, dlouhý 22km. Ten je naplánován přes krásná a i historicky zajímavá místa v našem okolí jako je Okoř či Budeč, ale i méně známá přírodní zakoutí. Všechny tratě vedou po zpevněných místních cestách a zcela minimálně po silnicích.

Na vítěze běhu pak budou v cíli čekat originální ceny a pro každého účastníka na památku diplom s jeho časem. Na Babkách bude také připraven doprovodný program pro ty, kteří běžet nechtějí či nemohou a pro rodinné příslušníky závodníků.

Pro rodiny s dětmi je připravena cyklo varianta. Ta vede stejnými místy jako zlatý okruh a měří také 22km. Po cestě budou pro děti připraveny zastavení s úkoly a hrami. Pro každé dítě, které trasu projede a splní všechny úkoly, je připravena odměna. U této trasy se čas měřit nebude, každé dítě vyhrává.

Více informací připravujeme

Běh Oty Pavla pořádá Sportovní výbor města Buštěhradu za podpory dobrovolníků.